Muratpaşa Belediyesince geçen yıl düzenlenmeye başlanan Kaleiçi Old Town Festivalinin ikincisi, 6 temmuz’da yapılacak kortej geçişiyle başlayacak.

Muratpaşa Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, dar sokaklarında geleneksel mimariyle yöresel mutfağın buluştuğu, tarih, kültür ve sanatın iç içe geçtiği Kaleiçi, festival ile yılın en renkli günlerini yaşayacak.

Festival, 6 Temmuz 19.30’da Hıdırlık Kulesi’nden Kaleiçi’ne, oradan da Karaalioğlu Parkı’na uzanacak festival korteji ile başlayacak.

Onur konuğu olarak İtalya’nın yer alacağı festivalde, İtalyan müzik grubu Briganti di Terra D’otranto da sahne alacak.

Festivalde, Kaleiçi’nin giriş noktalarından biri olan Hadrianus Kapısı’nda her akşam müzik ve sinema geceleri düzenlenecek. Sinema gecelerinde İtalyan sinemasının en iyi filmleri seyircilerle buluşacak.

Kaleiçi’nin UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne girmeye aday tek kültür varlığı Yivli Minare Camisi avlusunda ise her akşam tasavvuf müziği dinletileri ve sema gösterileri yapılacak.

Festival, 9 Temmuz Pazar günü sona erecek.

Share

No comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>